Parafia Stawiski

Avatar główny

Niezapomniane wakacje

  • Niezapomniane wakacje
  • Niezapomniane wakacje
  • Niezapomniane wakacje
  • Niezapomniane wakacje
  • Niezapomniane wakacje
  • Niezapomniane wakacje
  • Niezapomniane wakacje
Dzięki współpracy władz Stawisk z organizacjami pozarządowymi na szczeblu krajowym dzieci i młodzież z Gminy Stawiski mogły spędzić wakacje nad morzem.


W dwóch kolonijnych wyjazdach udział wzięło w sumie 39 uczestników.

Pierwsze 10 dniowe kolonie rozpoczęły się 26 lipca. Dzieci przebywały w Ośrodku Wypoczynkowym "Bryza Morska" w Jarosławcu. Jedną z atrakcji była wycieczka do Ustki i zwiedzanie portu oraz Bunkrów Blüchera poprzedzone konkursem łucznictwa. Uczestnicy kolonii wybrali się też na basen do Darłówka. Ponadto nie zabrakło zwiedzania samego Jarosławca, wyjść na nadmorskie plaże, ale też zajęć profilaktycznych, nauki tańca, czy zabaw w telewizyjne teleturnieje.

Drugie kolonie rozpoczęły się 17 sierpnia. Tym razem grupa dzieci i młodzieży wypoczywała w miejscowości Chłapowo koło Władysławowa. Przez 10 dni uczestniczyli w różnych zajęciach, głównie dotyczących sportu oraz strzelectwa, a wieczorami spacerowali nad wodą. W programie były również wycieczki, między innymi do: Rewii, Sopotu, fokarium, labiryntu czy aquaparku.

Uczestnicy obu kolonijnych bezpłatnych wyjazdów zdobyli w ich trakcie nowe umiejętności, a co najważniejsze odpoczęli, świetnie się bawili oraz przeżyli niezapomniane chwile. Potwierdzeniem mogą być słowa jednej z uczestniczek:

- Były to dla nas niezapomniane chwile, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Mamy wielką nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się odwiedzić Jarosławiec w rzeczywistości, gdyż w naszych myślach będziemy wracać tam cały czas – relacjonuje uczestniczka pierwszego turnusu.

 

2020-09-30 09:12 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2021 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.