Parafia Stawiski

Avatar główny

Wokalista legendarnego zespołu „Dżem” w Stawiskach

Nałogi to droga donikąd...

 

Uczniowie klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach i Szkoły Podstawowej w Porytem  wzięli udział w wyjątkowym programie profilaktycznym z jakim do Stawisk przyjechał były wokalista legendarnego zespołu Dżem – Jacek Dewódzki. Spotkanie pod hasłem „Nałogi – droga donikąd” było połączeniem muzyki granej na żywo przez „Jacek Dewódzki Band” i prawdziwych opowieści o skutkach uzależnień od używek.

Uczniowie, ku przestrodze, usłyszeli wiele osobistych wyznań oraz historii o znanych artystach, którzy nadużywali alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, w tym również o tych, którzy przypłacili to swoim życiem.

W trakcie spotkania młodzi ludzie nie tylko dowiedzieli się, że nałogi to droga donikąd, ale otrzymali też wiele cennych wskazówek dotyczących tego  jak uniknąć uzależnienia, jak w zdrowy sposób radzić sobie z emocjami, jak przezwyciężać niewiarę we własne siły i możliwości, jak radzić sobie z lękiem przed kompromitacją i negatywną oceną rówieśników oraz jak wspierać i życzliwie pomagać sobie wzajemnie. 

Ta niecodzienna, a przez to skutecznie trafiającą do młodych odbiorców lekcja, została zorganizowana w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok. Spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach.

FOTOGALERIA ze SPOTKANIA

2023-03-15 16:07 Opublikował: Admin2

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.