Parafia Stawiski

Avatar główny

Letnia Szkoła Bezpieczeństwa

Wakacje to czas błogiego wypoczynku, relaksu i zabawy. Warto jednak pamiętać, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne - a tym samym udane. Dlatego wyruszając na wyczekiwany urlop, pamiętajmy o kilku zasadach:

  1. Jeśli wyruszasz w podróż sam, wyjeżdżając koniecznie powiedz najbliższym, gdzie dokładnie się wybierasz!
  2. Podróżując pociągiem, wybieraj miejsca z dala od podejrzanych osób, ale też nie siadaj samotnie w przedziałach i trzymaj się blisko ludzi!
  3. Przebywając w wakacyjnym tłumie, odpowiednio zabezpiecz swój portfel i telefon! Nigdy też nie pozostawiaj swoich rzeczy bez opieki!
  4. Wybierając się na imprezę, zawsze pilnuj swojego napoju! Nigdy nie przyjmuj napojów od nieznanych lub mało znanych Ci osób. Jeśli idziesz na parkiet, napoje zostaw pod opieką osoby zaufanej!
  5. Darmowe spoty Wi-fi nie zawsze są bezpieczne! Podczas korzystania z publicznych spotów Wi-fi, nie wykonuj wrażliwych transakcji m.in. nie loguj się na swoje konto bankowe, czy nie loguj się na swój profil zaufany.
  6. Nie daj się zagadać! – ktoś Cię zagaduje, a ktoś inny obrabuje. Tak wygląda prosty schemat stosowany przez złodziei na całym świecie.
  7. Jeśli wybierasz się za granicę, sprawdź i zanotuj ważne numery alarmowe! Nigdy nie wiesz, kiedy mogą ci się przydać.
  8. Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze, a po wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź swoje ciało!
  9. Korzystaj wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk!
  10. Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem!

Jednak przede wszystkim bądź rozsądny i zachowaj umiar, we wszystkim co robisz.

Bezpiecznych i udanych wakacji życzy
Promocja Zdrowia PSSE Kolno

 

 

 

2022-06-29 16:01 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.