Parafia Stawiski

Avatar główny

Otwórz się na pomoc - Ogólnopolska Kampania

Gmina Stawiski przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii "Otwórz się na pomoc" – z zakresu edukacji i przeciwdziałania zagrożeniom i różnym problemom społecznym dzieci, m.in. zdrowia psychicznego w dobie pandemii, a także uzależnień i bezpieczeństwa w ramach projektu pn.: "Realizacja działań z zakresu edukacji i bezpieczeństwa publicznego ukierunkowanych na kształtowanie właściwych postaw funkcjonowania społecznego w sytuacji występowania zagrożeń epidemiologicznych".

Kampania realizowana jest w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach wśród 328 uczniów, Szkole Filialnej w Jurcu Szlacheckim – 24 uczniów i Szkole Podstawowej w Porytem gdzie naukę pobiera 53 uczniów.

W ramach kampanii powstał:

 • iDOC – grywalny, interaktywny film – nieliniowa narracja, immersja i interakcja. Stworzona w ramach kampanii opowieść wymaga od uczestnika akcji (takiej jak w grze); od decyzji użytkownika zależy jak potoczy się historia. Stworzony film staje się grą, w której gracz dokonuje wyborów w temacie uzależnień i bezpieczeństwa w sieci. Projekt iDOC oparty jest na zagadnieniach związanych ze zdrowiem psychicznym w dobie pandemii COViD-19 i jej wpływie na życie każdego z nas. Pozwala na wybór mądrych decyzji w walce z uzależnieniami, sytuacjami życiowymi, utratą pracy czy problemami z młodzieżą w czasie pandemii.
 • dodatek drukowany „Otwórz się na pomoc” – zawierający informację o osobach zajmujących się na terenie gminy szeroko rozumianą pomocą wraz z numerem telefonu do kontaktu:
  • Pełnomocnik Burmistrza Stawisk ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii,
  • Specjalista pracy socjalnej, Pedagodzy szkolni, Logopeda, Pedagog,
  • Specjalista z zakresu zajęć realidacyjno – wychowawczych.

Ponadto dodatek zawiera wiadomości o:

 • Problemach dziecka,
 • Depresji,
 • Pomocy Seniorom,
 • Jak zadbać o zdrowie psychiczne w pandemii,
 • Uzależnieniu od alkoholu, którego nie widać.

Nie szukaj sam odpowiedzi na pytania "Dlaczego?" lub "Dlaczego ja"?

Przyjdź lub zadzwoń!

Centrum Usług Społecznych w Stawiskach
ul. Polowa 26 18-520 Stawiski
tel. 86 273 81 70

2021-09-21 14:39 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.