Parafia Stawiski

Avatar główny

Dopalacze w miejscu pracy

Pogoń za sukcesem, stres, potrzeba odreagowania bywają przyczynami sięgania po środki odurzające. Stawienie się w pracy po narkotykach może się skończyć fatalnie.

Pracownik ma obowiązek przyjść do pracy w stanie pełnej przytomności umysłu, nie może być pijany, czy odurzony. Samo przebywanie w miejscu pracy po zażyciu narkotyków może doprowadzić do stworzenia zagrożenia dla współpracowników i samego odurzonego.

Nie można przewidzieć, co zrobi osoba odurzona, nie można bowiem ustalić z góry następstw zażycia substancji, które oddziałują na układ nerwowy i prowadzą do zmiany normalnego działania mózgu.

Po dokonaniu podsumowania ilości przypadków zatruć/podejrzeń zatruć środkami zastępczymi lub nowymi substancjami psychoaktywnymi na terenie województwa podlaskiego w 2019 roku odnotowano wysoki odsetek, tj. 51% zatruć "nowymi narkotykami" w grupie wiekowej powyżej 25 roku życia.

W sytuacji tak wielu zagrożeń zdrowotnych (choroby cywilizacyjne, pandemia koronawirusa, zagrożenia ekologiczne), należy strzec swojego zdrowia ze zdwojoną siłą, prowadząc zdrowy, wolny od nałogów styl życia. Szczególnie ludzie młodzi (w wieku 18-35 lat) powinni mieć to  na uwadze. To oni są grupą, której największy odsetek podejmuje zachowania ryzykowne negatywnie wpływające na zdrowie.

Stąd apel: nie bądźcie kolejnymi ofiarami środków odurzających!, nie dajcie się zabić!

Załączniki

  1. Dopalacze - ulotka
2020-04-27 14:18 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2021 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.