Parafia Stawiski

Avatar główny

Dzień Edukacji Narodowej w placówkach oświatowych Gminy Stawiski

13 października br. w placówkach oświatowych gminy Stawiski odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W obchodach uczestniczyli Burmistrz Stawisk Krzysztof Rafałowski oraz Sekretarz Gminy Stawiski Agnieszka Rutkowska. Obecni byli też duszpasterze parafii Stawiski, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz uczniowie, a także zaproszeni goście.

Zebranych przywitali dyrektorowie placówek. Podziękowali jednocześnie wszystkim za poświęcenie i zaangażowanie na rzecz dobra dzieci i wizerunku szkół.

Następnie Burmistrz Stawisk wygłosił przemówienie, w którym podkreślił, jak ważną rolę w wychowywaniu młodych pokoleń stanowi niezwykle trudna i odpowiedzialna rola nauczyciela. Przekazał również życzenia wytrwałości i zadowolenia z pracy, aby była ona źródłem sukcesów oraz przyjemności.

Dzień Edukacji Narodowej to również czas składania podziękowań dla pracowników oświaty. Jak co roku, Burmistrz Stawisk oraz dyrektorzy przekazali nagrody najbardziej zasłużonym nauczycielom. Z rąk Burmistrza Stawisk wyróżnienie otrzymali:

  • Danuta Pędzich - Nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stawiskach,
  • Tomasz Chojnowski – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stawiskach,
  • Dorota Hanna Zalewska – Nauczyciel Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Stawiskach,
  • Katarzyna Halina Nowak – Dyrektor Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Stawiskach.

Obchody uświetniły specjalnie przygotowane z tej okazji recytacje, śpiewy i tańce uczniów. W ramach wdzięczności, z rąk młodzieży, pedagodzy otrzymali również pamiątkowe upominki.

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. na mocy ustawy — Karta praw i obowiązków nauczyciela pod nazwą Dnia Nauczyciela, a następnie w 1982 r. przemianowane na Dzień Edukacji Narodowej.

Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

2016-10-14 14:32 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2019 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.