Parafia Stawiski

Avatar główny

Pomóż innym. Zostań potencjalnym dawcą szpiku!

18 grudnia br. w godz. 10:00 - 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach (ul. Krótka 4) odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku połączona ze zbiórką pieniężną.

Na czym polega akcja rejestracji Dawców? Każda zdrowa osoba w wieku 18-55 lat może bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych Dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę. Polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Przykład p. Ewy Tarnackiej z Małego Płocka i postawiona jej diagnoza – ostra białaczka szpikowa – pokazuje, że choroba może dotknąć każdego z nas. Rodzinny dom zamieniła na szpitalne korytarze i codzienne przetaczanie krwi oraz chemioterapię.

Oprócz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu rejestracja potencjalnych Dawców będzie prowadzona również w:

  • Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu – ul. Marii konopnickiej 4, Kolno,
  • Gminnym Ośrodku Kultury – ul. Ks. Tadeusza Ciborowskiego 38, Mały Płock,
  • Fabryce Jedzenia – ul. Piłsudskiego 5, Zambrów,
  • Urzędzie Miejskim w Piszu – ul. Gizewiusza 5, Pisz.

Nie bądź obojętny na to wołanie. Przyjdź, zarejestruj się i uratuj życie!!!

DKMS

2016-12-13 15:40 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2019 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.