Parafia Stawiski

Avatar główny

Pożegnaliśmy Śp. Tadeusza Bikowskiego

31 października br. pożegnaliśmy śp. Tadeusza Bikowskiego, wieloletniego pracownika Urzędu Miejskiego w Stawiskach oraz dh Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawiskach, który odszedł w wieku 64 lat.

W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie na czele z st. kpt. Lechem Kowalczykiem, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Małym Płocku i Grabowie, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG Stawiski wraz z okolicznymi, gminnymi jednostkami OSP na czele Prezesem Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Stawiskach dh Krzysztofem Rafałowskim oraz Członkiem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh Agnieszką Rutkowską. Śp. Tadeusza Bikowskiego żegnali również rodzina, znajomi oraz Mieszkańcy Gminy Stawiski.

W ostatnim pożegnaniu dh Agnieszka Rutkowska powiedziała między innymi: (…) Stryja, bo tak wszyscy o nim mówiliśmy, to człowiek który zawsze był pełen radości i zadowolenia z tego co czynił i co miał. Jego pasją, z którą wytrwał prawie pięćdziesiąt lat, była służba w Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawiskach. Jako młody chłopak wstąpił w szeregi OSP Stawiski i od tej pory związał się z nią na całe życie (…).

Za swoje zasługi dla ochrony przeciwpożarowej był wielokrotnie nagradzany. Między innymi odznaczony został przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Otrzymał również brązowy, srebrny i dwukrotnie złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” nadawany przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP.

Był również członkiem Zarządu OSP KSRG Stawiski, Członkiem Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP.

Jako pracownik Urzędu miał dobry kontakt nie tylko z kolegami, koleżankami z Urzędu, ale również z uczniami, młodzieżą, którą przez wiele lat dowoził do szkół i przedszkola w Stawiskach.

Śp. Tadeusz Bikowski odchodził w towarzystwie pochylonych sztandarów jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz sztandaru Urzędu Miejskiego w Stawiskach. Syreny strażackie dały znak, że druh Tadeusz rozpoczął nowy etap. Swoją strażacką powinność, w myśl hasła: „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”, będzie realizował podczas wiecznej służby u boku św. Floriana.

Cześć Jego pamięci!

Ostatnia droga śp. dh Tadeusza Bikowskiego

2016-11-03 13:55 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2019 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.