Parafia Stawiski

Avatar główny

Akcja Narodowe Czytanie w Stawiskach. Czytaliśmy „Quo vadis” H. Sienkiewicza

2 września br. wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, podczas której czytaliśmy dzieło „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Wystąpienie zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stawiskach i odbyło się pod siedzibą Urzędu Miejskiego w Stawiskach.

W uroczystym czytaniu uczestniczyli Burmistrz Stawisk Krzysztof Rafałowski oraz Sekretarz Gminy Agnieszka Rutkowska. Czynny udział w akcji wzięli również pracownicy Urzędu Miejskiego w Stawiskach oraz uczniowie placówek oświatowych ze Stawisk.

Akcja została zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2012r. Ma za zadanie popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa.

W tym roku odbyła się już piąta edycja akcji „Narodowe Czytanie”.

2016-09-06 10:31 Opublikował: Joanna Tyszka

Copyright © 2009-2019 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.