Parafia Stawiski

Avatar główny

Szanowni Państwo, Drodzy Sołtysi!

Pełnienie roli gospodarza wsi jest wyzwaniem. Sołtys to wyjątkowa funkcja publiczna - brak wyznaczonych stałych godzin urzędowania i codzienna praca najbliżej ludzkich spraw. Według Raportu „Polska Wieś i Rolnictwo” 2014, cieszycie się Państwo ogromnym zaufaniem społecznym i aktywnie komunikujecie się z lokalną społecznością, przez co jesteście doskonałym źródłem informacji.

11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa. Z tej okazji proszę przyjąć podziękowania za trud codziennej pracy na rzecz mieszkańców sołectw oraz rozwoju terenów wiejskich, a także najserdeczniejsze życzenia - satysfakcji z podejmowanych wyzwań oraz kreatywnych inicjatyw.

Przed Wami kolejny rok aktywnej działalności. Wobec tego, zwracam się z prośbą zwrócenie uwagi na to, że nowa perspektywa finansowa Wspólnej Polityki Rolnej daje wiele możliwości, które naprawdę warto wykorzystać. Fundusze dostępne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, mogą pomóc w tworzeniu nowych miejsc pracy, rozwoju przedsiębiorczości na wsi, podniesieniu jakości życia i aktywizacji jej mieszkańców oraz w modernizacji gospodarstw i zwiększaniu potencjału zakładów przetwórczych.

Dodatkowe informacje dotyczące PROW 2014-2020, możecie Państwo uzyskać korzystając ze strony internetowej www.arimr.gov.pl. Proponuję również bezpośredni kontakt z Biurami Powiatowymi oraz Oddziałami Regionalnymi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Źródłem informacji dla mieszkańców Państwa sołectw jest także bezpłatna infolinia - 0 800 38 00 84.

Sołtysom, którzy w tym roku objęli nową funkcję, a także wieloletnim już managerom lokalnej społeczności - gratuluję i życzę powodzenia!

Licząc na owocną współpracę,

Stefan Krajewski
Andrzej Gross
Dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego> Prezes ARiMR
2015-03-17 15:28 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2022 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.