Parafia Stawiski

Avatar główny

"Poradnia życiowa dla osób z niepełnosprawnościami"

Fundacja Normalna Przyszłość zaprasza osoby z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu, umiarkowanym lub znacznym do udziału w bezpłatnym projekcie "Poradnia życiowa dla osób z niepełnosprawnościami". Konsultacje w ramach projektu będą się odbywały na terenie miasta Stawiski. Osoby niepełnosprawne w ramach projektu będą mogły bezpłatnie skorzystać ze:

Wsparcia prawnika – konsultacje prawne mają wspierać beneficjentów w kwestiach związanych z załatwianiem spraw urzędowych, pisaniem pism oraz rozwiązywaniem spraw natury formalno-prawnej. Podczas spotkań prawnik zdiagnozuje problemy formalno – prawne z jakimi boryka się beneficjent i przedstawi mu propozycje ich rozwiązania.

Wsparcia doradcy życiowego – konsultacje indywidualne, których celem jest pomoc w opracowaniu ścieżki własnego rozwoju, uzyskania większej samodzielności i niezależności oraz aktywności społecznej i życiowej.

Wsparcia psychologa – uczestnicy projektu przez cały okres jego trwania mogą korzystać ze wsparcia psychologa, co pomoże im w rozpoznaniu swoich mocnych i słabych stron. W oparciu o diagnozę problemów i potrzeb każdego z uczestników projektu, psycholodzy będą dostosowywali rodzaj wsparcia dla każdego z uczestników.

Warsztatów umiejętności społecznych wraz z szkoleniami:
W trakcie zajęć poznasz m.in. zasady skutecznej komunikacji i autoprezentacji, techniki radzenia sobie ze stresem i zarządzania swoim potencjałem. Zdobyte umiejętności ułatwią Ci codzienne funkcjonowanie.

Tematy szkoleń:

 • Pozytywne myślenie
 • Zarządzanie własnym portfelem
 • Zarządzanie sobą w czasie
 • Skuteczna komunikacja
 • Radzenie sobie ze stresem
 • Współpraca z administracją i pisanie pism urzędowych

Podczas szkoleń zapewniamy:

 • materiały szkoleniowe
 • zwrot kosztów dojazdu
 • ciepły posiłek i przerwy kawowe
 • certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności.

Bliższe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer podany poniżej bądź osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Stawiskach.

Fundacja „Normalna Przyszłość”
tel. 533-440-977
Biuro projektu ul. Sienkiewicza 10 lokal 6
18-400 Łomża
www.normalnaprzyszlosc.org

Projekt „Poradnia życiowa dla osób z niepełnosprawnościami” współfinansowany ze środków PFRON.

Załączniki

 1. Broszura-1 strona
 2. Broszura-2 i 3 strona
 3. Broszura-4 strona
2014-12-16 14:51 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2022 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.