Parafia Stawiski

Avatar główny

Kiermasz charytatywny dla Leosia

Prawie 17 tysięcy złotych na wsparcie dla rodziny kilkumiesięcznego Leona, który urodził się z krytyczną wadą serca, udało się zebrać podczas niedzielnego kiermaszu w Stawiskach.

Dziękuję naszym Kołom Gospodyń Wiejskich z Wysokiego Małego, Dzierzbi, Dzięgiel, Rostek, Porytego, Jurca, Seniorom ze Stawisk, druhom z OSP Stawiski, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Urzędu Miejskiego w Stawiskach za zaangażowanie w organizację tej charytatywnej akcji – mówi Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk. – Dziękuję również każdej osobie, która odpowiedziała na nasz apel o wsparcie dla Leosia i dała nawet najmniejszy datek, bo liczy się każdy dobry gest.

Z uwagi na to, że już wkrótce święta, na stoiskach w parku miejskim w Stawiskach można było nabyć ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne. Wybór był naprawdę duży: od tradycyjnych palm przygotowanych m.in. przez podopiecznych Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego w Sokołach, przez pisanki, wianki i stroiki, po zajączki od GOKiS. Nie zabrakło też pysznego domowego jedzenia i słodkości przygotowanych przez KGW i Seniorki. Kwiaciarnia pana Zbigniewa Kuczyńskiego przekazała stroik wielkanocny. Sporym powodzeniem cieszyła się licytacja, w tym m.in. bonów na drenaż limfatyczny przekazanych przez fizjoterapeutkę panią Katarzynę Danowską.

Ciekawostką było stoisko pod hasłem "Szachowe miasteczko", gdzie można było zagrać w szachy i dowiedzieć się, że Akiba Rubinstein urodził się w Stawiskach. W trakcie wydarzenia po parku przechadzał się wielkanocny zajączek częstując wszystkich uczestników cukierkami.

Kiermasz okazał się sukcesem, bo z licytacji i ze sprzedaży ozdób i pyszności udało się zebrać aż 16 934,90 zł!

>> FOTOGALERIA <<

2024-03-18 10:55 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.