Parafia Stawiski

Avatar główny

Uroczyste Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Stawiskach

13 października 2023 roku społeczności szkolne z Gminy Stawiski obchodziły Dzień Edukacji Narodowej, święto dedykowane nauczycielom, uczniom i wszystkim pracownikom edukacji. Władze Stawisk, jak co roku, zorganizowały uroczystą galę, by uczcić ich wkład w rozwój edukacji oraz osiągnięcia w tej dziedzinie.

- Dzień Edukacji Narodowej w Stawiskach stanowił okazję do uhonorowania nauczycieli, uczniów i pracowników naszych placówek oświatowych oraz okazania naszej wdzięczności wszystkim obecnym i byłym pracownikom oświaty – mówi Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk. – Nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratuluję, a wszystkim tym, którzy przyjęli zaproszenie na uroczystość, dziękuję za wspólne obchody tego ważnego święta i za to, że razem pokazujemy, jak ważne znaczenie ma dla nas edukacja.

Podczas uroczystości, która odbyła się na Hali Sportowej, dziewięciu nauczycieli zostało uhonorowanych listami gratulacyjnymi oraz nagrodami przyznanymi przez Burmistrz Stawisk w uznaniu zasług na rzecz edukowania, kształcenia i wychowywania dzieci i młodzieży ze szkół w Gminie Stawiski.

Uczniowie za szczególne osiągnięcia w minionym roku szkolnym zostali wyróżnieni Stypendiami Burmistrza Stawisk. W tym zaszczytnym gronie znalazło się aż 40 uczniów i uczennic.

Pracownicy administracji i obsługi tego dnia również zostali docenieni za swój wkład w sprawną organizację placówek edukacyjnych, otrzymując od Burmistrz Stawisk specjalne bony i listy gratulacyjne.

Szczególne gratulacje i bukiety kwiatów z rąk Kazimierza Gwiazdowskiego Posła na Sejm RP odebrali Państwo Regina i Kazimierz Włodkowscy ze Stawisk – najstarsi emerytowani nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Stawiskach oraz Pani Apolonia Obiedzińska - emerytowany pracownik Miejskiego Przedszkola w Stawiskach, jako najstarszy przedstawiciel pracowników obsługi.

Uroczystości uświetnił koncert, w wykonaniu grupy młodzieżowej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pralinki i różę jako symboliczny gest uznania i wdzięczności.

>> Fotorelacja <<

2023-10-16 16:01 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.