Parafia Stawiski

Avatar główny

Gmina Stawiski z kolejnymi dotacjami na ratowanie zabytków

  • Gmina Stawiski z kolejnymi dotacjami na ratowanie zabytków
  • Gmina Stawiski z kolejnymi dotacjami na ratowanie zabytków

W ramach drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Gmina Stawiski pozyskała ponad 1,4 mln zł na realizację trzech zadań. Dwa z nich dotyczą kolejnych etapów remontu zabytkowych Kościołów w Stawiskach i Porytem, a trzecie renowacji zabytkowej bramy Kisielnickich w Stawiskach.

-  To kolejne dotacje na nasze zabytki z tego rządowego programu – mówi Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk. - W pierwszej edycji na ich remont pozyskaliśmy ponad milion złotych.

Środki na renowację zabytków przyznane gminie to:

  • 1 029 000,00 zł na I etap prac remontowych zabytków na terenie gminy Stawiski,
  • 800 000,00 zł na III etap prac remontowych zabytków na terenie gminy Stawiski,
  • 400 000,00 zł na II etap prac remontowych zabytków na terenie gminy Stawiski,
  • 264 600,00 zł na renowację zabytkowej bramy w parku podworskim w Stawiskach.

Warto podkreślić, że zgodnie z założeniami Rządowego Programu Odbudowy Zabytków dofinansowanie może wynieść maksymalnie aż 98 proc. wartości inwestycji.

Informacja o dotacjach na remont zabytków w gminie Stawiski ukazała się w głównym wydaniu „Obiektywu” na antenie TVP3 Białystok. Link do materiału filmowego (ok. 14 minuta programu): bialystok.tvp.pl

2023-10-09 08:05 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.