Parafia Stawiski

Avatar główny

Burmistrz Stawisk z jednogłośnym absolutorium i wotum zaufania

Burmistrz Stawisk z jednogłośnym absolutorium i wotum zaufania
Burmistrz Stawisk Agnieszka Rutkowska

28 czerwca odbyła się sesja Rady Miejskiej w Stawiskach, podczas której Rada jednogłośnie udzieliła absolutorium Agnieszce Rutkowskiej Burmistrz Stawisk. Wyrazem pełnego zaufania dla osiągnięć i działań Burmistrz była również jednogłośna decyzja Rady w sprawie udzielenia wotum zaufania. – Bardzo Wam dziękuję za zrozumienie, za współpracę i za to wszystko co zrobiliśmy nie tylko w 2022 roku, ale też przez ostatnie cztery lata, a co było możliwe dzięki dobrej współpracy i wsparciu naszych przyjaciół – mówiła Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk.

Podczas sesji absolutoryjnej Burmistrz w formie prezentacji multimedialnej przedstawiła najważniejsze inwestycje, które zostały zrealizowane w minionym roku. Obejmowały one zarówno projekty infrastrukturalne, jak i inicjatywy społeczne, które przyczyniły się do rozwoju i poprawy jakości życia mieszkańców miasta i gminy. Wśród kluczowych inwestycji wymienionych przez Burmistrz znalazły się:

  • modernizacja i rozbudowa sieci drogowej, w tym największa drogowa inwestycja Jurzec - Dobrzyjałowo,
  • oddanie do użytku nowej hali sportowej przy szkole w Stawiskach,
  • modernizacja oczyszczalni ścieków,
  • nowy wóz dla OSP Wysokie Małe i nowa łódź dla OSP Stawiski,
  • projekty tzw. miękkie dotyczące funkcjonowania Centrum Usług Społecznych w Stawiskach, wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin, Klub Seniora Plus, sprzęt komputerowy dla uczniów w ramach Granty PPGR, nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych, nowy maszt w ramach projektu "Pod Biało – Czerwoną", w którym Gmina Stawiski była najlepsza w kraju. 

Wspomniane zostały też inwestycje, na które środki pozyskano w 2022 r, a które są lub wkrótce będą w trakcie realizacji, w tym kolejne inwestycje drogowe. Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk mówiła również o przebudowie dróg powiatowych i wojewódzkich.

Pozyskane przez Gminę Stawiski środki na inwestycje w 2022 roku to ponad 21 mln zł, a wkład własnych to tylko 3,3 mln zł.

- Nie zrobilibyśmy tego wszystkiego gdyby nie nasza współpraca – podkreślała Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawiski i dziękowała Radzie Miejskiej, pracownikom urzędu i jednostek organizacyjnych, sołtysom, Kołom Gospodyń, stowarzyszeniom i przyjaciołom gminy.

- Stawiski są takim przykładem, że można zmienić to co kiedyś było niemożliwe do zrealizowania i to zrobić, że można iść do przodu – mówił Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP. – Dzisiaj Gmina Stawiski, mogę powiedzieć to z całą odpowiedzialnością, jest jedną z przodujących gmin w naszym województwie

- Potraficie być gospodarną gminą i to widać – mówił Marek Olbryś wicemarszałek Województwa Podlaskiego wręczając Pani Burmistrz czek na 400 tys. zł z funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów na modernizację drogi gminnej w Stawiskach  i drugi czek na 32 tys. zł na wsparcie dla Gminnego Klubu Sportowego.

- Życzę Wam tego, by to pasmo nieustających sukcesów trwało – mówił Tadeusz Klama Starosta Kolneński. – Gratuluję Pani Burmistrz absolutorium, dziękuję Radzie za to, co robicie, bo poprawiacie standard życia mieszkańców gminy i całego powiatu. Jeszcze raz gratuluję.

FOTOGALERIA

2023-06-30 15:39 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.