Parafia Stawiski

Avatar główny

I Otwarty Turniej Szachowy im. Akiby Rubinsteina o Puchar Burmistrza Stawisk już za nami

W Stawiskach - mieście urodzenia wybitnego szachisty Akiby Rubinsteina odbył się I Otwarty Turniej Szachowym jego imienia. O Puchar Burmistrza Stawisk rywalizowało 75 uczestników m. in. z Białegostoku, Ostrołęki, Grajewa, Łomży i Gminy Stawiski.

– Jesteśmy dumni, że to właśnie w naszym mieście ponad 140 lat temu przyszedł na świat tak wyjątkowy szachista, co chcieliśmy uczcić organizując ten turniej – mówi Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk. – Zależało nam również na tym, by popularyzować grę w szachy wśród dzieci i młodzieży i jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy gościć aż tylu uczestników. Wszystkim serdecznie dziękuję za udział, najlepszym jeszcze raz gratuluję i już dziś zapraszam do udziału w kolejnym turnieju szachowym w Stawiskach.

Turniej zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stawiskach, przy współpracy z Akademią Szachową Sobocińscy z Łomży, odbył się 24 czerwca na Hali Sportowej w Stawiskach. Rozpoczął się po godzinie 10 rano, kiedy to uczestnicy zostali przywitani przez organizatorów. Następnie rozpoczęła się rywalizacja 7 rund systemem szwajcarskim z kojarzeniem komputerowym. Tempo gry – 10 minut + 5‘ dla zawodnika na partię, na zegarach analogowych po 15 min w dwóch grupach: Open dla wszystkich powyżej 10 lat i dzieci do lat 10.

Zawody trwały kilka godzin, a uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z różnymi przeciwnikami. Były fascynujące momenty zdobywania decydujących punktów, były też chwile refleksji po przegranych partiach. Ważne było jednak to, że wszyscy uczestnicy Turnieju brali w nim udział z pasją i zaangażowaniem, niezależnie od wyników.

Na zakończenie turnieju odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz statuetki, a wszyscy gracze medale.

Wyniki Turnieju w poszczególnych kategoriach: OPEN, do 10 lat.

Fotogaleria

2023-06-26 15:50 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.