Parafia Stawiski

Avatar główny

Asfaltowa droga połączyła dwie gminy

Kiedy uroczystość z okazji oddania do użytku przebudowanej drogi przyciąga tak wielu gości, oznaczać może tylko, że była długo wyczekiwaną inwestycją.


Dokładnie tak było w przypadku trasy Jurzec Włościański – Dobrzyjałowo. - To bardzo ważna droga dla mieszkańców naszych trzech sołectw Jurzec Włościański, Jurzec Folwark i Jurzec Szlachecki – mówi Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk. - To też droga łącząca Gminę Stawiski z Gminą Piątnica oraz Powiaty Kolneński i Łomżyński.

W dniu oficjalnego otwarcia drogi mieszkańcy Gminy Stawiski nie kryli radości, że wreszcie mają asfalt do Dobrzyjałowa w Gminie Piątnica, gdzie jest ich Kościół parafialny i cmentarz, na którym pochowani są ich bliscy. Teraz dotrą tam bezpiecznie i nie będą musieli już nadkładać kilometrów, bo przed remontem, bywało tak, że ta droga była po prostu nieprzejezdna. O tym, że to inwestycja wyczekiwana i ważna również dla mieszkańców Gminy Piątnica mówił Artur Wierzbowski Wójt Gminy Piątnica.

Modernizacja pięciokilometrowego odcinka drogi położonej w dwóch gminach była możliwa dzięki determinacji władz Stawisk, dobrej współpracy Gminy Stawiski i Gminy Piątnica oraz pieniądzom pozyskanym przez Stawiski z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów Województwa Podlaskiego.

- Ta droga świadczy o dobrej współpracy samorządów, województwa, gmin, powiatów i dzięki tej dobrej współpracy mamy drogę, która spełnia wszystkie warunki bezpieczeństwa – mówił reporterom TVP3 Białystok Marek Olbryś Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Wagę i rolę dobrej współpracy przy realizacji inwestycji podkreślali również Tadeusz Klama Starosta Kolneński oraz Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP.

Pieniądze pozyskane na przebudowę drogi Jurzec Włościański – Dobrzyjałowo to 2,7 mln zł z funduszu rządowego oraz 800 tys. zł z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów Województwa Podlaskiego. Pozostałe środki to wkład własny Gmin Stawiski i Piątnica.

>> FOTOGALERIA <<

Relacje z wydarzenia:
https://www.narew.info
https://www.radio.bialystok.pl
https://bialystok.tvp.pl
https://podlaskie.eu

2022-11-28 13:30 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.