Parafia Stawiski

Avatar główny

Rządowa Tarcza Antyinflacyjna – Dodatek osłonowy

Szanowni Mieszkańcy Gminy Stawiski,

uprzejmie informuję, że w Centrum Usług Społecznych w Stawiskach już można składać wniosek o dodatek osłonowy. To jednorazowe wsparcie jest elementem rządowej Tarczy Antyinflacyjnej i ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności.

Ze wsparcia skorzystać mogą gospodarstwa jedno i wieloosobowe. Wysokość dopłaty w ramach dodatku osłonowego uzależniona jest od przeciętnego miesięcznego dochodu na osobę, liczby osób w gospodarstwie oraz źródła ogrzewania. Dodatek osłonowy może wynieść od 400 zł dla jednoosobowych gospodarstw domowych, przy założeniu, że przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100,00 zł miesięcznie aż do 1437,50 zł dla gospodarstw 6 i więcej osobowych przy założeniu, że przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 1500 zł miesięcznie na osobę.

Dodatek w podwyższonej wysokości otrzymają osoby, które używają do ogrzewania węgla lub paliwa węglopochodnego. Warunkiem jest jednak wpis do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Wpisu można dokonać w Urzędzie Miejskim w Stawiskach.

Aby otrzymać dodatek osłonowy wniosek należy złożyć w siedzibie CUS przy ul. Polowej 26 w Stawiskach w terminie:

  • do 31 stycznia 2022 r., wówczas dodatek wypłacony zostanie w dwóch równych ratach, do 31 marca i do 2 grudnia br.,
  • lub do 31 października 2022 r. - wówczas wypłata 100% dodatku zostanie zrealizowana do 2 grudnia 2022 r.

Wniosek złożony po 31 października 2022 r. pozostawia się bez rozpatrzenia.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy CUS w Stawiskach pod nr telefonu 86 273 81 70. Formularz wniosku znajdą Państwo zarówno w siedzibie w CUS, jak i na stronach internetowych Gminy Stawiski: www.stawiski.pl oraz CUS: www.cusstawiski.pl.

Agnieszka Rutkowska
BURMISTRZ STAWISK

Załączniki

  1. Dodatek osłonowy - wniosek
2022-01-12 08:12 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2021 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.