Parafia Stawiski

Avatar główny

Wywieśmy flagę z okazji "Święta Chrztu Polski"

Dwa lata temu, 9 kwietnia 2019 r. w Dzienniku Ustaw została ogłoszona ustawa ustanawiająca nowe święto - „Święto Chrztu Polski”. Na mocy tej ustawy święto to, jest Świętem Państwowym obchodzonym w dniu 14 kwietnia. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski, która rozpoczęła chrystianizację naszej Ojczyzny i dała początek naszej państwowości.

Święto to obchodzimy w Polsce dopiero po raz trzeci, i z tego względu nie jest ono powszechnie przyjęte przez społeczeństwo polskie. Interesujące materiały można znaleźć m. in. na powstałej w tym celu stronie: www.swietochrztu.pl.

Zachęcamy do wywieszania w tym dniu flagi państwowej, w celu podkreślenia wagi Święta Chrztu Polski w naszej Ojczyźnie.

Źródło: Fundacja „Słowo”
oraz www.swietochrztu.pl

2021-04-09 15:49 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2021 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.