Parafia Stawiski

Avatar główny

PCPR w Kolnie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej

Dzieci pozbawione opieki i wychowania przez rodziców czekają na szczęśliwy i bezpieczny dom!


Żadna, nawet najlepsza placówka, nie zastąpi dziecku domu i rodziny. Dlatego tak wazne jest poszukiwanie rodzin zastępczych - a więc rodzin, które zaopiekują się dzieckiem czasowo, w momencie, gdy biologiczna rodzina nie moze się nim zająć, a sytuacja dziecka nie pozwala, by trafiło do adopcji. W rodzin e zastępczej dziecko mo!e wychowywać się w naturalnych warunkach, otoczone miłością, rodzinnym ciepłem i troską. Rodzina zastępcza zapewnia poczucie bezpieczeństwa i wsparcie, jest dla dziecka szansą na prawidłowy rozwój oraz na dobry start w dorosłe życie. To właśnie dzięki niej, młody człowiek może zaspokoić potrzebę przyna e!noścl i miłości, uznania i samorealizacji. Pobyt w rodz nie zastępczej znacznie zwiększa szanse, ze w przyszłości dziecko założy własną szczęśliwą i praw dłowo funkcjonującą rodzinę.

Może szukamy właśnie ciebie?

Rodzicem zastępczym moze być zarówno osoba pozostająca w związku małżeńskim jak i samotna. Szukamy osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia miłości i ciepła, i które jednocześnie są gotowe poświęcić dzieciom czas i serce. Apel kierujemy do osób odważnych i odpowiedzialnych, które podejmą wyzwanie.

Rodzicom zastępczym oferowane jest pełne wsparcie!

pomoc pedagogiczna, psychologiczna i prawna w rozwiązywaniu zgłaszanych problemów, specjalistyczne szkolenia oraz pomoc finansowa na utrzymanie dziecka.

PRZYJDŹ
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Wojska Polskiego 69 D
18-500 Kolno

ZADZWOŃ
86 278 13 34
poniedziałek - piątek w godz 7.30-15.30

NAPISZ
pcpr@powlatkolno.pl

2021-03-05 09:50 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2021 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.