Parafia Stawiski

Avatar główny

Przypominamy trwa Spis Rolny. Rolniku, nie masz komputera? Spisz się w Gminnym Punkcie Spisowym!

Powszechny Spis Rolny trwa od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całego kraju. Jest to jedyne badanie, które pozwala pozyskać kompleksowe dane na temat rolnictwa. Informacje w nim zebrane są potrzebne, żeby ocenić stan polskiego rolnictwa i móc kształtować politykę rozwoju wsi i rolnictwa w Polsce, jak i w naszych gminach. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Jedną z metod spisowych jest samospis, który trwa do dnia 30 listopada 2020 r. W przypadku braku dostępu do komputera, można skorzystać z Gminnego Punktu Spisowego. Jest to specjalnie przygotowane miejsce wyposażone w komputer i Internet, przygotowane wyłącznie dla rolników chcących skorzystać z samospisu internetowego.

Gminny Punkt Spisowy zlokalizowany jest w Urzędzie Miejskim w Stawiskach, pokój nr 8 (parter) i jest dostępny w godzinach pracy Urzędu (od 8:00 do 16:00). Więcej informacji można uzyskać w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Stawiskach bądź pod nr telefonu 86 278 55 11.  

Samospisu można dokonać także:

  • poprzez formularz spisowy dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl;
  • przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 279 99 99)

W ramach metod uzupełniających spisu z rolnikami będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi. Jeżeli z użytkownikiem gospodarstwa skontaktuje się rachmistrz spisowy, rolnik ma obowiązek udzielić rachmistrzowi odpowiedzi na pytania z formularza spisowego.

Realizacja wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów w terenie jest możliwa od 10 października br. Przeprowadzanie spisu rolnego tą metodą będzie realizowane z zachowaniem  wszystkich zaleceń sanitarnych. Jeżeli respondent ze względu na sytuację epidemiczną wyraża obawę przed bezpośrednim kontaktem, spis może być zrealizowany także w formie wywiadu telefonicznego.

Bieżące informacje o spisie rolnym dostępne są na stronie https://spisrolny.gov.pl/.

 

2020-10-14 22:26 Opublikował: Iwona Niedźwiedzka

Copyright © 2009-2021 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.