Parafia Stawiski

Avatar główny

Gminne obchody odzyskania niepodległości– relacja

Gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miały miejsce 11 listopada w sobotę. Tradycyjnie główne uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Trzech Pokoleń.

- 11 listopada świętujemy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. 99 lat temu Rzeczpospolita znowu pojawiła się na mapie Europy. Ziściły się marzenia wielu pokoleń urodzonych w niewoli, które własną krwią utorowali Ojczyźnie drogę do wolności – mówił Burmistrz Stawisk Krzysztof Rafałowski. Dzisiaj jesteśmy wolnym narodem. Obchodząc 99. rocznicę odzyskania niepodległości pamiętajmy o symbolach narodowych oraz dbajmy o język ojczysty. Patriotą jest się również w codziennym dniu, nie tylko w obliczu zagrożenia – dodał Burmistrz.

Przemarsz spod remizy OSP Stawiski

Obchody święta odzyskania niepodległości rozpoczęły się przemarszem spod remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawiskach do miejscowego kościoła parafialnego, gdzie odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny. Podniosłej uroczystości przewodniczył proboszcz parafii Stawiski ks. kan. dr Wojciech Turowski.

Podziękowanie bohaterom walk za Ojczyznę

Następnie zebrani przenieśli się pod Pomnik Trzech Pokoleń do Parku w Stawiskach. W patetycznej atmosferze oraz skupieniu przedstawiciele władz samorządowych, jednostek organizacyjnych, ochotniczej straży pożarnej, organizacji pozarządowych oraz przybyli mieszkańcy gminy Stawiski oddali cześć bohaterom walk za wolną i niepodległą Ojczyznę.

Krótki występ artystyczny przedstawiła również młodzież szkolna.

Zapraszamy do fotogalerii.

2017-11-16 14:05 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Bagiński Łukasz

Copyright © 2009-2019 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.