Parafia Stawiski

Avatar główny

Dożynki Powiatowe 2017 za nami…

3 września br. na Stadionie Miejskim w Stawiskach odbyły się Dożynki Powiatowe 2017.

W uroczystości uczestniczyli m. in. poseł na Sejm Kazimierz Gwiazdowski, Wojewoda Podlaski Bohdan Józef Paszkowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, przedstawiciele władz Powiatu Kolneńskiego oraz przedstawiciele władz samorządowych gmin Stawiski, Turośl, Kolno, Mały Płock, Grabowo oraz miasta Kolno, delegacja Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie oraz wielu innych znamienitych gości. Starostą i Starościną Dożynek byli Państwo Katarzyna i Waldemar Zabielscy z miejscowości Sokoły.

Dożynki Powiatowe 2017 rozpoczęły się przemarszem, uświetnionym przez mażoretki wraz z orkiestrą dętą, na uroczysta mszę św., podczas której złożono dziękczynne dary w ramach wdzięczności za ukończenie żniw i prac polowych. Następnie zebrani przenieśli się na Stadion Miejski w Stawiskach, gdzie odbyła się część artystyczna dożynek.

Nim jednak pierwsi artyści zaprezentowali się na dożynkowej scenie głos zabrali gospodarze uroczystości Starosta Powiatu Kolneńskiego Stanisław Wiszowaty oraz Burmistrz Stawisk Krzysztof Rafałowski, którzy wygłosili okazjonalne przemówienia. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Podniosłym momentem było wyróżnienie zasłużonych dla rolnictwa, ochrony zdrowia. Wśród odznaczonych byli m. in. Przewodniczący Rady Miejskiej w Stawiskach Józef Zalewski, Starosta Dożynek 2017 Waldemar Zabielski oraz przedsiębiorca z gminy Stawiski Józef Andrzej Dzięgielewski.

Podczas imprezy rozstrzygnięto również konkurs na najciekawszą ekspozycję dekoracyjną Dożynek Powiatowych, ogłoszony przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stawiskach. Wśród niezwykle pięknych i pomysłowych wystaw szczególnie wyróżniła się ekspozycja mieszkańców miejscowości Dzięgiele. Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w uświetnienie Dożynek Powiatowych 2017.

W programie imprezy znajdowały się również występy zespołów muzycznych, animacje i konkursy dla dzieci oraz dla dorosłych. W jednym z nich nagrodę główną, czyli okazały rower ufundowany przez p. Grzegorza Biedrzyckiego z Karwowa, wylosowała p. Celina Laskowska. Gratulujemy.

Podczas Dożynek Powiatu Kolneńskiego była również możliwość skosztowania pysznych, tradycyjnych wyrobów przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z terenu gminy Stawiski oraz Mały Płock. Swojskie gołąbki, kartacze, słodkie babki pozwoliły niejednemu smakoszowi odbyć swoistą podróż w przeszłość i przypomnieć sobie talenty kulinarne swoich mam i babć.

Okazały wieniec dożynkowy przygotowali członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Jurca oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Budach Stawiskach.

Okazałą dekorację, która towarzyszyła gościom w drodze na Stadion Miejski wykonali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stawiskach oraz p. Izabela Lena Sobocińska.

Fotorelacja z Dożynek Powiatowych 2017 znajduje się na stronie internetowej GOKiS w Stawiskach i Powiatu Kolneńskiego

2017-09-06 15:36 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Bagiński Łukasz

Copyright © 2009-2019 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.