Parafia Stawiski

Avatar główny

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca br. w placówkach oświatowych Gminy Stawiski odbyło się zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy uczniowie i ich wychowawcy udają się na zasłużony odpoczynek. Wybrzmiewając, ostatni dzwonek dał sygnał uczniom, że o sprawdzianach, klasówkach, ustnych odpowiedziach mogą zapomnieć przynajmniej przez dwa miesiące.

Zebranych, po raz ostatni przed wakacjami uczniów, rodziców, wychowawców, pracowników obsługi i administracji oraz zaproszonych gości, przywitali dyrektorzy placówek oświatowych. Dziękowali uczniom za wysiłki w zdobywaniu wiedzy, rodzicom za zaangażowanie na rzecz szkół, a pedagogom za trud w niesieniu przysłowiowego kaganka oświaty. Wyrazy wdzięczności skierowali również do przedstawicieli władz samorządowych, gdyż bez ich wysiłków nie byłoby możliwe sprawne funkcjonowanie systemu oświaty na terenie Gminy Stawiski.

Zakończenie roku szkolnego jest również podsumowaniem osiągnięć wychowanków szkół. Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce odebrali gratulacje z rąk dyrektorów, tradycyjnie zostały wręczone nagrody Burmistrza Stawisk oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stawiskach. Słowa uznania zostały skierowane również do uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe, godnie reprezentując swoje szkoły. Uroczystości uświetnili uczniowie, którzy przygotowali krótkie występy artystyczne.

Koniec roku szkolnego 2016/2017 stał się również zamknięciem pewnego etapu życia dla p. Marianny Chojnowskiej oraz p. Barbary Rzadkiej. Po ponad 36-letniej pracy wieloletnie nauczycielki placówek oświatowych Gminy Stawiski odeszły na zasłużoną emeryturę. Dziękujemy za wysiłek, trud poniesiony w kształcenie wielu pokoleń mieszkańców Gminy Stawiski.

Ostatni dzwonek miał także symboliczne znaczenie dla Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Stawiskach. W wyniku reformy oświaty gimnazja kończą bowiem swoją działalność 31 sierpnia 2017 roku. Z należytymi honorami oddano cześć Sztandarowi Gimnazjum, który z rąk pocztu sztandarowego przekazany został Dyrektor Katarzynie Nowak, a następnie organowi prowadzącemu – na ręce Burmistrza Stawisk Krzysztofa Rafałowskiego.

Nadszedł czas dwumiesięcznego błogiego lenistwa. Jak mawiał Publius Ovidius Naso: Odpocznij. Pole, które odpoczęło daje obfite plony…

Życzymy wszystkim słonecznych ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

>>> Fotogaleria <<<

2017-06-26 13:59 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Bagiński Łukasz

Copyright © 2009-2019 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.