Parafia Stawiski

Avatar główny

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kolnie

KOMUNIKAT
PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W KOLNIE

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje, iż w Dzienniku Ustaw z dnia 24 stycznia 2017r. poz. 149 ukazało się Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 03.01.2017r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy z dnia 25.08.2006r o bezpieczeństwie żywności i żywienia.

Znowelizowana ustawa wprowadza zmiany między innymi dotyczące Rolniczego handlu detalicznego

Rolniczy handel detaliczny - w rozumieniu art. 3 ust. 7 rozporządzenia (WE) nr 178/2002, polegająca na zbywaniu konsumentowi finalnemu, o którym mowa w art. 3 ust. 18 ww. rozporządzenia nr 178/2002, żywności pochodzącej w całości lub części z własnej uprawy, hodowli lub chowu podmiotu działającego na tynku spożywczym.

Konsument finalny - oznacza ostatecznego konsumenta środka spożywczego, który nie wykorzystuje żywności w ramach działalności przedsiębiorstwa sektora żywnościowego.

W/w ustawa wprowadziła dla podmiotów prowadzących rolniczy handel detaliczny żywności pochodzenia roślinnego, jedynie obowiązek rejestracji we właściwym organie Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Ponadto PPIS w Kolnie przypomina, że podmioty prowadzące działalność w ramach produkcji podstawowej i dostaw bezpośrednich produktów pochodzenia roślinnego mają również obowiązek rejestracji przedmiotowej działalności w organie PIS, są zobowiązane do złożenia stosownego wniosku o wpis do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów PIS. Powyższe wnioski powinny być składane w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kolnie, ul. Wojska Polskiego 4,18-500 Kolno.

W/w wniosek składa się w terminie co najmniej 14 dni przed dniem rozpoczęcia planowanej działalności.

PAŃSTWOWY POWIATOWY
INSPEKTOR SANITARNY W KOLNIE

lek. med. Urszula Teresa Gołębiewska
SPECJALISTA EPIDEMIOLOGII
SPECJALISTA ZDROWIA PUBLICZNEGO

2017-05-09 15:39 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2019 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.