Parafia Stawiski

Avatar główny

ZWROT ODPADÓW OPAKOWANIOWYCH PO ŚRODKACH OCHRONY ROŚLIN

Stawiski, dnia 30 marca 2017 roku

SGiT.6232.32.2017

ZWROT ODPADÓW OPAKOWANIOWYCH PO ŚRODKACH OCHRONY ROŚLIN
W RAMACH SYSTEMU ZBIÓRKI OPAKOWAŃ
POLSKIEGO STOWARZYSZENIA OCHRONY ROŚLIN

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin jest właścicielem systemu zbiórki pustych opakowań po środkach ochrony roślin zwanego Systemem Zbiórki Opakowań PSOR. System Zbiórki Opakowań PSOR to realizacja obowiązków prawnych nałożonych na wprowadzających produkty w opakowaniach, zawartych w ustawie z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi (Dz. U. z 2016 r. poz. 1863).

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników, którzy potrzebują dowodu na to, że zwrócili odpady do punktu sprzedaży, a tym samym wywiązali się z obowiązków wskazanych w art. 43 ust.2 ww. ustawy, PSOR przygotował formularz zwrotu/przyjęcia takich odpadów, które są zbierane w ramach Systemu PSOR. Dzięki temu rolnik zdający odpady do sklepu zrzeszonego w Systemie PSOR będzie dysponował potwierdzeniem, że postąpił z opakowaniem po środkach ochrony roślin zgodnie z przepisami. Taką kartę rolnik będzie mógł przedstawić przedstawicielowi regionalnego oddziału ARiMR podczas kontroli wzajemnej zgodności.

Więcej informacji o Systemie PSOR oraz o kampanii znajduje się na stronie internetowej www.systempsor.pl.

B U R M I S T R Z

Krzysztof Rafałowski

Załączniki

  1. Wzór formularza zwrotu/odbioru odpadu
2017-03-30 15:16 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2019 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.