Parafia Stawiski

Avatar główny

XV edycja programu stypendialnego "Klasa" Fundacji BGŻ BNP Paribas

Do 15 kwietnia trwa rekrutacja do XV edycji programu stypendialnego Klasa Fundacji BGŻ BNP Paribas. O miejsce w programie mogą ubiegać się uczniowie szkół gimnazjalnych z mniejszych miejscowości, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

Klasa to wyjątkowy społeczny program stypendialny nastawiony na wyrównywanie szans edukacyjnych, wyróżniający się spersonalizowanym podejściem i długofalowym zaangażowaniem. Jest on jednocześnie przykładem stosowanego przez Fundację podejścia do programów jako "inwestycji społecznych", o udokumentowanej wysokiej skuteczności.

– Realizowany przez nas program obejmuje wsparcie podczas 3 lat nauki w liceum oraz stypendium na I rok studiów. Pokrywamy uczniom koszty pobytu w internacie, wyżywienia, podręczników, wydatków na rozwój naukowy i kulturalny. Od 2003 roku blisko 700 młodych osób otrzymało szansę nauki w 5 najlepszych szkołach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni i Szczecinie, z którymi Fundacja i Bank BGŻ BNP Paribas związane są wieloletnią współpracą – powiedziała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, prezes Fundacji BGŻ BNP Paribas. – W ramach programu nawiązujemy również relację z gimnazjami w całej Polsce, z wielu z nich corocznie dołączają do Klasy kolejni stypendyści. Także pracownicy Banku z całej Polski angażują się w realizację programu, uczestnicząc w akcji rekrutacyjnej – dbając, aby informacja o stypendium dotarła do tych, którzy potrzebują wsparcia – dodała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz.

Każdy uczeń gimnazjum, który spełnia kryteria, może zgłosić się do programu za pomocą specjalnego formularza on-line dostępnego tutaj.

Ponadto, program zapewnia dostęp do nagród stypendialnych oraz wieloletnie wsparcie także w rozwoju zawodowym, a program „Możesz na mnie Polegać” angażuje społecznie stypendystów w działania wolontariackie oraz umożliwia realizację własnych projektów prospołecznych.

Do tej pory Klasę ukończyło ponad 500 stypendystów. Wszyscy dostali się na wymarzone uczelnie wyższe. Od 2007 roku tworzą Stowarzyszenie Absolwentów, które wspiera ideę programu oraz jego kontynuację, a także realizuje społecznie użytecznie zadania z zakresu kultury i edukacji.

Wiem, że gdyby nie udział w programie, nie mógłbym rozwijać swoich największych pasji i dążyć do realizacji życiowych celów. Jeżeli macie marzenia i pragniecie je spełniać, ale brakuje Wam kilku elementów do osiągniecia sukcesu, to program Klasa jest miejscem, gdzie na pewno je odnajdziecie – powiedział Dominik Rybiałek, absolwent programu Klasa.

W roku szkolnym 2017/2018 do programu będzie mogło dołączyć 50 uczniów.

Więcej o Programie i Fundacji na stronie: https://www.bgzbnpparibas.pl/fundacja Materiały filmowe: film o programie Klasa animacja o programie Klasa relacja filmowa ze Zjazdu Absolwentów Programu Klasa

W roku szkolnym 2017/2018 do programu będzie mogło dołączyć 50 uczniów.

Więcej o Programie i Fundacji na stronie: https://www.bgzbnpparibas.pl/fundacja

Materiały filmowe:

2017-03-02 14:06 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2019 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.