Parafia Stawiski

Avatar główny

Budowa mikroinstalacji prosumenckich na terenie Gminy Stawiski - zakończenie projektu

Gmina Stawiski zakończyła realizację projektu pn. „Budowa mikroinstalacji prosumenckich na terenie Gminy Stawiski”, którego efektem było zamontowanie 38 instalacji solarnych oraz 6 instalacji pomp ciepła, a pieniądze na ten cel samorząd pozyskał z Unii Europejskiej.

Instalacje zostały zamontowane w indywidualnych gospodarstwach domowych w 20 miejscowościach Gminy Stawiski.

Projekt realizowany był w okresie od maja do października br., a jego realizacja kosztowała prawie 700 tys. zł, z czego ponad 550 tys. zł to środki pozyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 w ramach działania 321: „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” z zakresu: budowy mikroinstalacji prosumenckich. Pozostała kwota to wkład własny indywidualnych użytkowników instalacji.

Realizacja zadania wpłynie na poprawę warunków życia mieszkańców oraz bezpośrednio na poprawę stanu środowiska naturalnego. Zmniejszy zapotrzebowanie na energię wytwarzaną z węgla kamiennego, przy produkcji której powstają zanieczyszczenia powietrza w postaci szkodliwych substancji takich, jak dwutlenek siarki, dwutlenek węgla, pyły, a tym samym wpłynie na poprawę warunków zdrowotnych odbiorców projektu.

2015-11-03 15:13 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Iwona Niedźwiedzka

Copyright © 2009-2019 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.