Zakończyła się renowacja bramy wjazdowej w parku podworskim w Stawiskach zwana Bramą Kisielnickich. Swoją nazwę zawdzięcza właścicielom tego majątku - Rodzinie Kisielnickim.
Zachowana do dziś brama stanowi element zespołu parku dworskiego zbudowanego w stylu neogotyku angielskiego, usytuowanego nad rzeką Dzierzbia w Stawiskach. Pierwsze wzmianki na temat powstania całego kompleksu wskazują na wiek XIX, a dokładniej na jego drugą połowę.
Obiekt przetrwał wiele lat, pozostając niemym świadkiem historii naszej Małej Ojczyzny. Majątek został bardzo zniszczony przez zarówno pierwszą, jak i drugą wojnę światową. W roku 1939 w wyniku pożaru spłonął dwór, natomiast dwa lata później uciekający przed wojskami niemieckimi Rosjanie dokończyli dzieła zniszczenia. Po wojnie istniał tu PGR.
Wspaniały niegdyś folwark został zniszczony, ale na swoich miejscach pozostały filary bramy wjazdowej. W wyniku odnowienia dwóch słupów środkowych i dwóch słupów bocznych tworzących bramę, przynajmniej częściowo przywrócono jej dawno utracony blask.
Rekonstrukcji poddano również herby umiejscowione na środkowych filarach. Jednym z nich jest Topór – będący herbem rodowym Kisielnickich, jeden z najstarszych herbów polskich, natomiast drugi to Radwan – herb Krzymuskich, z których to pochodziła Janina, żona Stanisława Kisielnickiego.
Oczywiście, wszystkie prace odbywały się pod nadzorem konserwatora zabytków, bowiem brama położona jest na obszarze wpisanym do rejestru zabytków.
Pozostaje mieć nadzieję, iż odnowiona Brama Kisielnickich posłuży następnym pokoleniom i nie pozwoli zapomnieć o dawnych właścicielach dóbr Stawiski.
Przypomnijmy, iż realizacja operacji „Renowacja zabytkowej bramy w parku podworskim Stawiskach” nie byłaby możliwa bez pozyskanych środków finansowych z PROW 2007-2013 z zakresu małych projektów.