Parafia Stawiski

Avatar główny

Kolejne zmodernizowane obiekty na terenie Gminy Stawiski

Kolejne zmodernizowane obiekty na terenie Gminy Stawiski
Świetlica w Dzięgielach

W dniu 22 kwietnia zakończono remont świetlicy w Dzięgielach. Budynek ten pomimo złego stanu technicznego od wielu lat był miejscem spotkań mieszkańców Dzięgiel. Dzisiaj możemy już podziwiać efekty technicznej metamorfozy, jakiej został poddany. Zakres prac obejmował: wymianę pokrycia dachowego, wzmocnienie ścian, a także docieplenie i elewacje budynku.

Całkowity koszt inwestycji to kwota 69.047 złotych.

Odnowiona świetlica w Dzięgielach to kolejny obiekt na terenie Gminy Stawiski, który jest miejscem do spędzenia wolnego czasu w estetycznym i przyjaznym otoczeniu.

To jednak nie koniec modernizacji małych obiektów w naszej gminie. Z dniem 31 marca br. ruszyły prace w budynku Szkoły Filialnej w Jurcu Szlacheckim. Inwestycja jak sama nazwa wskazuje „Rozbudowa, przebudowa i modernizacja budynku świetlicy wiejskiej w Jurcu Szlacheckim”, ma na celu przebudowę i zmianę sposobu użytkowania części budynku z funkcji szkolnej na świetlicę. Ponadto zostanie wykonane oddzielne do szkoły zadaszone wejście oraz wybudowany zbiornik na ścieki.

Koszt inwestycji wynosi 99.350,88 złotych.

Na uwagę zasługuje również zaangażowanie samych Mieszkańców Dzięgiel i Jurca Szlacheckiego, Jurca Włościańskiego i Jurca Folwark.

Realizacja obydwu projektów jest możliwa dzięki środkom finansowym pozyskanym z funduszy unijnych w ramach PROW 2007 – 2013.

2014-05-19 13:13 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Administrator

Copyright © 2009-2019 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.