Parafia Stawiski

Avatar główny

Blisko 8 mln zł pozyskała Gmina Stawiski na program teleopieki domowej

Blisko 8 mln zł pozyskała Gmina Stawiski na program teleopieki domowej
fot.: Mateusz Duchnowski/UMWP
  • Blisko 8 mln zł pozyskała Gmina Stawiski na program teleopieki domowejfot.: Mateusz Duchnowski/UMWP

Seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami z Gminy Stawiski będą mieli szansę na dostęp do szerokiego wachlarza usług wspierających ich w trudnej codzienności. Gmina Stawiski, jako jedyna w powiecie kolneńskim, przystąpiła do realizacji strategicznego programu z unijnym dofinansowaniem pozyskując na ten cel ponad 7,9 mln zł.

W naszej gminie jest bardzo wielu seniorów potrzebujących pomocy - mówi Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk. – Dzięki pozyskanemu wsparciu będziemy mogli w fachowy i dostosowany do indywidualnych potrzeb sposób zaopiekować się aż 132 osobami.

22 grudnia 2023 r. w Białymstoku miało miejsce podpisanie umów o partnerstwie na rzecz realizacji Projektu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027 w ramach środków EFS Plus „Program teleopieki domowej – program wsparcia polityki senioralnej oraz osób z niepełnosprawnościami”, którego liderem jest Województwo Podlaskie. Umowy z Marszałkiem Województwa Arturem Kosickim podpisały również Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk i Izabela Wasilewska Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Stawiskach.

W ramach projektu w Gminie Stawiski będą realizowane usługi: teleopiekuńcze, sąsiedzkie, opiekuńcze, opiekuńcze specjalistyczne, asystenckie oraz profilaktyki zdrowotnej i wsparcia.

Planowany okres realizacji to od 01.02.2024 do 31.12.2027.

Pozyskane dofinasowanie w kwocie 7.988.708,89 zł pokryje do 95% wartości projektu, która wynosi 8.409.167,25 zł.

Relacje z podpisania umów dostępne są na: podlaskie.eu i w programie „Obiekty” TVP Białystok

2023-12-27 16:04 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.