Parafia Stawiski

Avatar główny

Dotacja na nową świetlicę w Stawiskach

Dotacja na nową świetlicę w Stawiskach
Źródło: www.podlaskie.eu
  • Dotacja na nową świetlicę w StawiskachŹródło: www.podlaskie.eu

Blisko 949 tys. zł z funduszy unijnych pozyskała Gmina Stawiski na realizację projektu, który zakłada utworzenie miejsca, gdzie dzieci i młodzież  będą mogli pożytecznie spędzać czas, a jeśli zajdzie taka potrzeba to również otrzymać  fachowe wsparcie. Umowę na dofinansowanie tego zadania podpisali dziś (15 grudnia) w Białymstoku Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk i Marek Olbryś Wicemarszałek Województwa Podlaskiego. – To ważny i potrzebny projekt, którego nie bylibyśmy w stanie zrealizować bez wsparcia, dlatego bardzo serdecznie dziękuję za przyznanie nam tej dotacji - mówi Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk.

Nowa świetlica będzie się mieścić tam, gdzie Centrum Usług Społecznych, Biblioteka i Klub Seniora. Powstanie w ostatniej niezagospodarowanej przestrzeni budynku po byłym Gimnazjum. Pozyskane pieniądze pozwolą na wyremontowanie i wyposażenie pomieszczeń tak, by były przystosowanie do zajęć i warsztatów, które w ramach tego projektu będą organizowane w nowej świetlicy.

Ponadto, jak zapowiedziała Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk, dzieci, młodzież, a nawet ich rodziny w nowej świetlicy będą mogli skorzystać również ze wsparcia psychologicznego czy logopedycznego, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. 

Partnerem w realizacji projektu będzie Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stawiskach.

Całkowita wartość zadania to 999 300 zł, a pozyskana w konkursie dotacja w kwocie 948 900 zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Relacja z podpisania umowy dostępna jest na stronie: www.podlaskie.eu

2022-12-15 20:21 Opublikował: Admin2

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.