Parafia Stawiski

Avatar główny

Umowa na ponad 3 mln zł dofinansowania podpisana!

Umowa na ponad 3 mln zł dofinansowania podpisana!
Źródło: www.gov.pl
  • Umowa na ponad 3 mln zł dofinansowania podpisana!Źródło: www.gov.pl
  • Umowa na ponad 3 mln zł dofinansowania podpisana!Źródło: www.gov.pl
  • Umowa na ponad 3 mln zł dofinansowania podpisana!Źródło: www.gov.pl
Jak już informowaliśmy Gmina Stawiski pozyskała pieniądze z rządowego programu na utworzenie Centrum opiekuńczo – mieszkalnego w Sokołach.


9 grudnia br. w Białymstoku pani Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk i pani Iwona Ofman Skarbnik Gminy Stawiski podpisały z panem Bohdanem Paszkowskim Wojewodą Podlaskim stosowną umowę na dofinansowania tego ważnego przedsięwzięcia. Do budżetu Stawisk właśnie na ten cel trafi 3 071 106 zł. Pieniądze pochodzą z programu "Centra opiekuńczo-mieszkalne", który realizuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

W Sokołach na Centrum opiekuńczo – mieszkalne przekształcony zostanie budynek, w którym kiedyś mieściła się szkoła. Dzięki pozyskanej dotacji uda się więc nie tylko stworzyć miejsce potrzebne do rehabilitacji i wsparcia osób niepełnosprawnych, ale też uratować budynek w którego powstanie zaangażowali się kiedyś mieszkańcy. Centrum w Sokołach ma być gotowe w czerwcu 2023 roku.

Jak podkreślała w trakcie konferencji prasowej w Białymstoku Burmistrz Agnieszka Rutkowska w tych komfortowych warunkach zapewniona zostanie opieka dla ośmiu osób całodobowo i dla dwunastu na pobyt dzienny. W zakres usług wchodzić będzie m.in. wyżywienie, rehabilitacja, dostęp do pomocy medycznej.

Gmina Stawiski będzie czwartą gminą w województwie podlaskim, w której tego typu placówka powstanie.

Relacja z podpisania umowy: gov.pl/web/uw-podlaski, Polskie Radio Białystok

Materiał filmowy: TVP3 Białystok

2021-12-10 09:05 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.