Parafia Stawiski

Avatar główny

W Sokołach powstanie Centrum Opiekuńczo - Mieszkalne

Władze Stawisk pozyskały pieniądze z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Solidarnościowego, dzięki czemu budynek dawnej szkoły nie będzie niszczał, a opiekę i dom znajdą w nim potrzebujący mieszkańcy Gminy Stawiski. Dotacja w kwocie ponad 3 mln zł przeznaczona zostanie na utworzenie Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego w Sokołach. 

_OTO0020.jpgNa początek przeprowadzony zostanie generalny remont dawnej szkoły, bo w Centrum mają znajdować się pomieszczenia dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych w tym m.in.: pokoje z łazienkami, zaplecze kuchenne z jadalnią, sala wielofunkcyjna, pracownia pobytu dziennego, pomieszczenia dla kadry i taras wypoczynkowy. Placówka przeznaczona będzie dla osób dorosłych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

- Zgodnie z założeniami projektu wsparciem objętych zostanie dwadzieścia osób – mówi Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk. – W Centrum powstanie sześć pokoi jednoosobowych i jeden pokój dwuosobowy, czyli będzie tam miejsce dla ośmiu osób na pobyt całodobowy, natomiast 12 osób będziemy dowozili na pobyt dzienny.

_OTO0017.jpgGdy budynek i teren wokół będą już gotowe na przyjęcie potrzebujących pomocy mieszkańców Gminy Stawiski znajdą tu oni nie tylko miejsce do zamieszkania czy pobytu dziennego, ale też otrzymają różnorodne wsparcie m.in. w zakresie potrzeb zdrowotnych, pielęgnacyjnych, zapobiegania wtórnym powikłaniom, stymulowania i rozwijania sprawności ruchowej, kompetencji poznawczych oraz społecznych.

Zarówno adaptacja budynku na potrzeby stworzenia w Sokołach Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego, jak też środki niezbędne na jego prowadzenie pochodzić będą w zdecydowanej większości z rządowego programu "Centra opiekuńczo-mieszkalne".

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego na ten temat wyemitowanego w programie „Obiektyw” i Radiu Białystok:

Obiektyw w TVP Białystok
Radio Białystok

 

2021-10-28 21:05 Opublikował: Admin2

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.