Parafia Stawiski

Avatar główny

Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych w Stawiskach

Dzięki dofinansowaniu w kwocie ponad 122 tys. zł pozyskanemu przez Gminę Stawiski ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2021 w mieście zrealizowane zostaną aż trzy zadania poprawiające bezpieczeństwo pieszych na drogach gminnych. Z tego samego funduszu Powiat Kolneński otrzymał ponad 66 tys. zł na doświetlenie dwóch przejść dla pieszych przy ulicy Polowej. Łączna wartość tych pięciu zadań to ponad 235 tys. zł z czego 80% pokryje pozyskana przez oba samorządy dotacja.

Na zatwierdzonej przez Prezesa Rady Ministrów liście inwestycji gminnych, które otrzymają wsparcie ze wspomnianego Funduszu, wniosek złożony przez Gminę Stawiski znalazł się na wysokim 7 miejscu. Dzięki temu wsparciu w Stawiskach powstanie nowe, bezpieczne przejście dla pieszych na ulicy Łomżyńskiej "przy restauracji Romeo", a dwa istniejące już przejścia dla pieszych, na ulicy Zjazd przy sklepie "Biedronka" oraz na ulicy Łomżyńskiej "przy Poczcie",  zostaną doświetlone lampami LED i oznakowane znakiem aktywnym "przejście dla pieszych" oraz żółtą pulsacyjną lampą ostrzegawczą. Wykonane zostanie również nowe oznakowanie pionowe i poziome na drodze w tych miejscach.

Na powiatowej liście zadań do dofinansowania znalazły się też m.in. dwa projekty Powiatu Kolneńskiego dotyczące poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na drodze powiatowej nr 1821B w Stawiskach. Doświetlone zostaną przejścia przy ul. Polowej 12 oraz ul. Polowej 21.

2021-07-30 11:26 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2022 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.