Parafia Stawiski

Avatar główny

W trosce o osoby z niepełnosprawnościami

Stawiski pozyskały ponad 175 tys. zł w ramach rządowych programów "Opieka wytchnieniowa" oraz "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”


Stawiski, jako jedyne w powiecie kolneńskim, pozyskały pieniądze z dwóch resortowych programów wsparcia osób niepełnosprawnych i ich bliskich. Ponad 175 tys. zł pochodzi z tegorocznej edycji programów Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej: "Opieka wytchnieniowa" oraz "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Umowy na ich realizację Pani Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk podpisała z Bohdanem Paszkowskim Wojewodą Podlaskim 30 kwietnia br.

Dzięki programowi "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" 20 uczestników z Gminy Stawiski będzie mogło korzystać z usług asystentów. Oferowane wsparcie osobom niepełnosprawnym, w tym również dzieciom do lat 16, to m.in. pomoc w wykonywaniu codziennych czynności, załatwianiu spraw urzędowych czy nawiązywaniu kontaktów społecznych.

Natomiast w ramach Programu "Opieka wytchnieniowa" wsparcie otrzymają członkowie rodzin lub opiekunowie osób z niepełnosprawnościami. Projekt będzie realizowany w formie pobytu dziennego, świadczony w miejscu zamieszkania osób niepełnosprawnych oraz w siedzibie Klubu Senior + w Stawiskach.

Realizacja obu programów w Gminie Stawiski potrwa od maja do grudnia 2021 r. To nie tylko wsparcie dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, ale też możliwość stworzenia czterech nowych miejsc pracy, a trzeba podkreślić, że pozyskane dofinansowanie pokrywa 100 % wszystkich wydatków, również tych związanych z zatrudnieniem.

Źródłem finansowania programów "Opieka wytchnieniowa" oraz "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” jest Funduszu Solidarnościowy.

2021-05-10 08:18 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2021 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.