Parafia Stawiski

Avatar główny

Dzięki pozyskanej dotacji Gmina Stawiski tworzy Centrum Usług Społecznych

Stawiski to jedna z dwóch gmin w województwie podlaskim, w której powstaje właśnie Centrum Usług Społecznych.


Pierwszym etapem realizacji zadania, na które władze Stawisk pozyskały ponad 3,1 mln zł dotacji, jest trwający obecnie remont parteru budynku po dawnym gimnazjum. To właśnie w tym miejscu mieszkańcy w potrzebie będą mogli korzystać z szerszej niż dotychczas oferty wsparcia. Pieniądze pokrywające 100% kosztów na remont budynku i organizację CUS w Stawiskach pochodzą z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

– Centrum Usług Społecznych powstanie z przekształcenia Ośrodka Pomocy Społecznej  w Stawiskach, dzięki czemu poszerzona zostanie nasza oferta nie tylko o usługi socjalne, ale także m.in. wsparcie psychologa, fizjoterapeuty, poradnictwo prawne, różnego rodzaju zajęcia ruchowe i sportowe dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży – wyjaśnia Iwona Niedźwiedzka Zastępca Burmistrza Stawisk. – Centrum ma być miejscem, w którym mieszkańcy gminy Stawiski – wszyscy, i sprawni, i niepełnosprawni, młodzi i starsi, oraz całe rodziny – otrzymają kompleksowe wsparcie w przypadku wystąpienia takiej potrzeby. Również wsparcie socjalne.

W ramach CUS świadczone też będą m.in. konsultacje medyczne. Pełna oferta Centrum Usług Społecznych w Stawiskach ustalona zostanie w oparciu o diagnozę potrzeb przeprowadzoną przez specjalistów. Chodzi o to, by jak najtrafniej odpowiedzieć na realne potrzeby mieszkańców gminy i pomóc im w rozwiązywaniu problemów.

Dzięki pieniądzom pozyskanym przez Gminę Stawiski mieszkańcy zyskają nie tylko szerszy wachlarz usług społecznych, ale też będą mogli z nich korzystać w komfortowych warunkach. Pomieszczenia w budynku po gimnazjum zostaną tak przystosowane, by korzystającym ze wsparcia zapewnić dostępność, poufność i poczucie bezpieczeństwa.

Umowę na realizację projektu z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk podpisała 07 grudnia 2020 roku. Wartość projektu, który realizowany będzie do 31 marca 2023 roku. wynosi 3 117 728,38 zł. Po jego zakończeniu CUS w Stawiskach nadal będzie funkcjonował.

Materiał o powstawaniu CUS w Stawiskach wyemitowany w Obiektywie w TVP3 Białystok (13 min programu) dostępny jest TUTAJ

2021-02-07 16:05 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2021 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.