Parafia Stawiski

Avatar główny

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - wsparcie finansowe

Gmina Stawiski otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Przyznane gminie środki finansowe w wysokości 1600 zł przeznaczone będą na zakup książek do bibliotek szkolnych. Udzielona dotacja stanowi 80% kosztów realizacji zadania. Warunkiem udzielenia wsparcia było zapewnienie przez Gminę Stawiski wkładu własnego w kwocie 400 zł, stanowiącego 20% kosztów realizacji zadania objętego dofinansowaniem z budżetu państwa.

Wsparcie finansowe zostało przyznane szkole w następującej kwocie:

  • Szkoła Podstawowa w Porytem - 1600 zł

Mamy nadzieję, że zakup nowego księgozbioru przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności pozycji bibliotecznych oraz będzie wpływać na rozwój zainteresowań i kształtowanie twórczych postaw dzieci i młodzieży.

2020-11-27 15:30 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2021 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.