Parafia Stawiski

Avatar główny

W Stawiskach powstanie „Klub Seniora+”

  • W Stawiskach powstanie „Klub Seniora+”
  • W Stawiskach powstanie „Klub Seniora+”
Seniorzy ze Stawisk będą mieli swoją przestrzeń do spotkań i realizacji planów.


Pani Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk podpisała właśnie umowę z wykonawcą remontu pomieszczeń przeznaczonych na Klub Seniora, który ruszyć ma już na początku przyszłego roku. Inicjatywa jest możliwa dzięki dotacji pozyskanej z rządowego Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020.

W ramach realizacji projektu pomieszczenia w budynku przy ul. Polowej 26 w Stawiskach (siedziba dawnego gimnazjum) nie tylko zostaną wyremontowane, ale też wyposażone. Chodzi o to, by seniorom nieaktywnym zawodowo stworzyć takie warunki, które pozwolą na aktywne spędzanie czasu wolnego, wzajemną samopomoc oraz zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób starszych.

- Zadanie zostanie ukończone do 30 listopada 2020 r, w grudniu zakupimy wyposażenie, a z początkiem roku 2021 "Klub Senior+" rozpocznie swoje funkcjonowanie – mówi Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk.

Pozyskana przez władze Stawisk dotacja w kwocie 126 950,00 zł pokryje blisko 80% kosztów inwestycji.

2020-10-08 14:18 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2021 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.