Parafia Stawiski

Avatar główny

Gmina Stawiski otrzymała prawie 95 tys. zł dotacji z programu "Zdalna szkoła +"

Dokładnie w Dzień Dziecka Gmina Stawiski otrzymała dotację na zakup laptopów na potrzeby organizacji zdalnej nauki. 94.999,50 zł pochodzi z programu "Zdalna szkoła +". To kolejna już dotacja na ten cel. Wcześniej władze Stawisk z programu "Zdalna szkoła" pozyskały 60 tys. zł.

Do zakupionych za pierwszą dotację 19 laptopów, teraz Gmina Stawiski zakupi kolejne 30 szt. Wszystko w ramach rządowego wsparcia dla samorządów niezbędnego do organizowania kształcenia na odległość. Przypomnijmy, że obowiązek takiego typu nauki wprowadzono po zamknięciu szkół w marcu br. w związku z epidemią koronawirusa. Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami Ministra Edukacji Narodowej zdalne kształcenie będzie obowiązkowe do końca bieżącego roku szkolnego. W związku z czym 49 nowych laptopów z oprogramowaniem z pewnością przyda się uczniom i nauczycielom szkół, których organem prowadzącym jest Gmina Stawiski.

2020-06-05 16:02 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2022 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.