Parafia Stawiski

Avatar główny

60 tys. zł dofinansowania dla Gminy Stawiski na zakup laptopów

Z 19 laptopów z oprogramowaniem zakupionych w ramach projektu "Zdalna szkoła" korzystają już uczniowie gminnych szkół. Władze Stawisk pozyskały na ten cel 60 tys. zł dofinansowania.

Wniosek o finansowe wsparcie dla Stawisk został złożony 1 kwietnia, czyli w pierwszym dniu naboru do projektu, który Rząd RP uruchomił, by wesprzeć samorządy i szkoły w organizacji nauki na odległość. Obowiązek nauczania w takim trybie został wprowadzony po zamknięciu szkół z uwagi na epidemię koronawirusa.

Zgodnie z założeniami projektu finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 sprzęt od razu został zakupiony, bo chodziło o to, by wsparcie jak najszybciej trafiło do tych uczniów, którzy bez niego nie mieli możliwości korzystania ze zdalnego nauczania.

2020-05-08 09:34 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2021 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.