Parafia Stawiski

Avatar główny

Z myślą o potrzebujących wsparcia

Innowacyjny projekt pt. „Sąsiedzkie usługi opiekuńcze” będzie realizowany w gminie Stawiski. Dofinansowanie w kwocie 280 tys. zł, na jego realizację, przyznał Zarząd Województwa Podlaskiego. Pieniądze pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

 

Pomoc w ramach projektu otrzymają mieszkańcy, którzy sami nie są w stanie poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Sąsiedzkimi usługami społecznymi objętych zostanie dwanaście osób, a nowatorskie jest to, że w ich realizację zaangażowani będą ci, którzy mieszkają w pobliżu potrzebujących wsparcia. Zakres świadczonych usług zostanie dostosowany indywidulanie dla każdej osoby z uwzględnieniem jej konkretnych potrzeb. Zgodnie z założeniami projektu sąsiedzkie usługi opiekuńcze świadczone będą nie rzadziej niż cztery razy w tygodniu w miejscu, w którym przebywa osoba potrzebująca wsparcia.  

Wsparcie finansowe na ten projekt Gmina Stawiski pozyskała za pośrednictwem LGD Kraina Mlekiem Płynąca w Małym Płocku, a jego realizacją zajmie się Urząd Miejski i Ośrodek Pomocy Społecznej w Stawiskach. Całkowita wartość projektu to 295 tys. zł. Czas trwania: 10.2019-03.2021.

2019-05-09 08:08 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2019 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.