Parafia Stawiski

Avatar główny

ZBIERAMY PODPISY WS. REMONTÓW DRÓG WOJEWÓDZKICH

Zarząd Miasta Stawiski

Szanowni Państwo

Zarząd Województwa Podlaskiego zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu Regionalnego Planu Transportowego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko projektu Regionalnego planu transportowego województwa podlaskiego na lata 2014-2020. Konsultacje będą trwały od 15 lutego 2016 roku do 6 marca 2016 roku.

Zdaniem Zarządu Miasta Stawiski w konsultacjach tych nie może zabraknąć głosu Mieszkańców Gminy i Miasta Stawiski oraz wszystkich korzystających z dróg wojewódzkich Nr 647 Kolno – Stawiski p. Gromadzyn, Chmielewo oraz Nr 648 Korzeniste – Poryte – Stawiski – Przytuły. Dlaczego nie może zabraknąć? Ponieważ po raz kolejny inwestycje na tych ważnych dla nas odcinkach dróg nie zostały ujęte do realizacji, tym razem do roku 2020.

W ramach Planu do roku 2020 planuje się tylko modernizację odcinków dróg: Kolno – Turośl - granica Województwa Mazowieckiego (pozycja 22 na 30) oraz Stawiski – Przytuły (pozycja 29 na 30). Są to ważne odcinki dróg i konieczne do modernizacji. Jednak niezbędna jest także modernizacja pozostałych odcinków dróg wojewódzkich na naszym terenie w tym odcinków dróg Nr 647 Kolno – Stawiski p. Gromadzyn, Chmielewo oraz Nr 648 Korzeniste – Poryte – Stawiski.

Stan techniczny tych dróg, zagraża życiu i zdrowiu użytkowników. Drogi te praktycznie nie mają poboczy, na tych drogach nie ma jak wyprzedzić wolniejszych pojazdów, gdyż są za wąskie. Jazda w deszczu czy w ciemnościach to ekstremalne przeżycie. My nie korzystamy z tych dróg dla przyjemności, musimy jeździć nimi do szkoły, szpitala, pracy, do powiatowych jednostek obsługujących mieszkańców w Kolnie, do domów, na pola. Dla tych dróg nie ma przejazdów alternatywnych. Czy tak musi być?

Chcąc potwierdzić władzom samorządowym Województwa Podlaskiego, społeczną potrzebę modernizacji tych dróg proponujemy zbiórkę podpisów pod wnioskiem w sprawie ujęcia w/w odcinków dróg do pilnej modernizacji do roku 2020.

Podpisy zbierane będą na listach znajdujących się w Urzędzie Miejskim w Stawiskach, u sołtysów, w placówkach handlowych. Listy znajdują się także do pobrania w zakładce Zarządu Miasta Stawiski na stronie internetowej Miasta Stawiski. Listy z podpisami proszę dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Stawiskach (Sekretariat) lub członków Zarządu Miasta Stawiski.

Podpisy musimy zebrać do 2 marca 2016 r. tak aby najpóźniej do 4 marca 2016 r. trafiły do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

Szanowni Państwo

Na liście popierającej nasz apel podpisać może się każdy kto korzysta z tych dróg, niezależnie od tego gdzie mieszka. Ta akcja, podobnie jak drogi jest bezpartyjna i ponadpartyjna, my chcemy tylko dobrze i bezpiecznie jeździć tymi drogami. Mamy do tego prawo, mamy także nadzieję, że nasz głos będzie miał znaczenie i spowoduje znaczące wsparcie już podejmowanych działań przez władze samorządowe.

Przewodniczący Zarządu

Jerzy Bielawski

Tel. kontaktowy: 604 238 358
Stawiski 18.02.2016 r.

Załączniki

  1. Apel
  2. Lista poparcia
2016-02-19 13:39 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2018 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.