Parafia Stawiski

Avatar główny

Kolejny plac zabaw oddany do użytku

Nowy, kolorowy i bardzo atrakcyjny plac zabaw, który w ostatnim czasie powstał przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach, został oddany do użytku.

Na wydzielonej części terenu przed szkołą zamontowano szereg urządzeń zabawowych, a wśród nich: zestaw zabawowy z dwiema zjeżdżalniami i pomostem, dwie huśtawki tzw. „ważki”, płotki do przeskoków, pomost z ruchomą belką, wiszący i linowy, drążki do podciągania, zestaw sprawnościowy, dwie karuzele tarczowe oraz równoważnia łamana.

W ramach zadania zostały urządzone także alejki z kostki brukowej: od bramki wejściowej do budynku szkoły oraz alejka dzieląca plac zabaw na strefę starszych dzieci oraz strefę maluchów. Ułożony został również chodnik przed szkołą, na którym zaprojektowano wzory dwóch gier dziecięcych: tzw. „gra w chłopa” oraz "gra w klasy".

Uzupełnieniem wyposażenia placu zabaw są ławki, kosze na śmieci i tablica informacyjna - regulamin.

Plac jest ogólnodostępny, mogą z niego korzystać wszystkie dzieci, które będą przestrzegały regulaminu placu zabaw w Stawiskach. Regulamin udostępniamy także poniżej, w załączeniu.

Utworzenie placu zabaw było możliwe dzięki pozyskaniu środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007 – 2013.

Załączniki

  1. Regulamin
2015-03-19 10:52 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Administrator

Copyright © 2009-2018 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed