Parafia Stawiski

Avatar główny

Rycerze

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach:

Szlachetni i dzielni jak rycerze!

18 czerwca 2010 r. Szkołę Podstawową w Stawiskach po raz kolejny w tym roku szkolnym odwiedzili rycerze. „Żywe lekcje historii” wpisały się na stałe w życie szkoły i cieszą się wśród uczniów ogromną popularnością. Dużym atutem tej formy edukacji jest aktywne uczestnictwo w lekcji. Rycerze wychodzą do dzieci, dzielą się  swoją wiedzą, doświadczeniem, prezentują sylwetki sławnych rycerzy i wielkie wydarzenia historyczne. Prezentują swoje uzbrojenie, opowiadają o dawnym życiu, obyczajach zamkowych i doniosłych  wydarzeniach związanych z dziejami naszego kraju. Uczniowie zadają pytania, przymierzają stroje, zbroje, pod nadzorem oglądają miecze, topory, łuki. Uczestniczą również w różnych rozgrywkach i zawodach.

Uczniowie bardzo emocjonalnie uczestniczyli we wszystkich rycerskich prezentacjach, które zapewne na długo pozostaną w ich pamięci.

Podczas tej bardzo interesującej lekcji dzieci poznały również zasady kodeksu rycerskiego. Przekonały się, że te zasady są obecne w naszym współczesnym życiu i że dzisiaj również można być „rycerzem” – trzeba być prawym, szlachetnym i dzielnym.

Szkolny koordynator kampanii – Elżbieta Karwowska

2010-07-27 07:55 Opublikował: Przemysław Wesołowski

Copyright © 2009 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed