Parafia Stawiski

Avatar główny

Spotkanie z teatrem

Dzieci z Miejskiego Przedszkola w Stawiskach nie raz miały okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie na deskach sceny w przedszkolu. Spotkały się z ogromnym uznaniem rodziców i społeczności lokalnej. Chcąc zgłębić swoje sceniczne umiejętności, wybrały rolę widza, podpatrując prawdziwych aktorów. Aby umożliwić im zdobycie nowych doświadczeń, Pani Dyrektor zorganizowała 25.04.2010r. gościnny wyjazd do II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży, gdzie na auli szkoły został wystawiony przez aktorów Teatru Króla z Łodzi spektakl pt. „Czy to Ty, czy może Ja”

W spektaklu poruszono temat negatywnych zachowań wśród dzieci, zagadnienia tolerancji, zdrowego stylu życia, dobra i zła.Artyści, posłużywszy się odpowiednimi dla młodych widzów środkami przekazu, wprawili ich w stan rozbawienia. Udział dzieci w tym przedstawieniu był niemałą rozrywką, którą należało powtórzyć. W związku z tym  07.05.2010 roku dzieci wzięły udział w przedstawieniu teatralnym
pt. „Kopciuszek”, przedstawionym tym razem przez aktorów Teatru Lalki i Aktora
w Łomży. Czarująca bajka z całym jej cierpieniem, Wróżką i Księciem szukającym wybranki, dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i przeżyć.

            Spotkania z teatrem były dla przedszkolaków nie tylko zabawą, ale i nauką. Zobaczyły, jak należy zachowywać się na scenie, jak przedstawić można nawet skrajne emocje. Dzięki temu dzieci zdobyły nowe umiejętności, które w przyszłości będą mogły same wykorzystywać.

2010-05-20 10:17 Opublikował: Przemysław Niedźwiedzki
Autor treści: Przedszkole Miejskie w Stawiskach

Copyright © 2009 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed