Parafia Stawiski

Avatar główny

Spotkanie informacyjne ARiMR

Jak zmieniły się zasady przyznawania płatności obszarowych w roku 2018? Jak działa aplikacja eWniosekPlus? O powyższych kwestiach i nie tylko rozmawiano podczas spotkania informacyjnego dla rolników z terenu gminy Stawiski, które odbyło się 6 marca w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach. Spotkanie zorganizowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Kolnie.

 

Głównym tematem spotkania było omówienie działania aplikacji eWniosek Plus – narzędzia, za pomocą którego możliwe będzie składanie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW w sposób elektroniczny. Od 2018 roku tylko w taki sposób rozpatrywane będą wnioski złożone przez rolników. Prowadzący,  w formie prezentacji multimedialnej, przedstawili aspekty działania aplikacji, tj. obsługę, a także przygotowanie wniosków w trybie pełnym i uproszczonym.

Na spotkaniu poruszono również kwestię ubezpieczeń oraz emerytur rolników w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Dodatkowo Powiatowy Lekarz Weterynarii Marek Karwowski przypomniał o zasadach bioasekuracji w związku z Afrykańskim Pomorem Świń (ASF).

2018-03-13 15:12 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Bagiński Łukasz

Copyright © 2009 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed