Parafia Stawiski

Avatar główny

Mistrzynie województwa w biegach przełajowych

Z pucharem za pierwsze miejsce uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stawiskach wróciły z Mistrzostw Województwa Podlaskiego. Po raz pierwszy w historii szkoły drużyna dziewcząt okazała się najlepsza w województwie podlaskim w sztafetowych biegach przełajowych.

Młode lekkoatletki odniosły efektowne zwycięstwo w Przewięzi k. Augustowa, gdzie w dniu 21 października br. nad jeziorem Białym odbyły się finałowe zmagania. Zespoły rywalizowały na bardzo ładnej widokowo, ale trudnej technicznie pętli o długości 800 m.

Rywalizacja była niezwykle zacięta. Już od pierwszej zmiany, na którą wybiegła Agnieszka Napiórkowska, walka o pierwsze miejsce toczyła się pomiędzy trzema zespołami: SP3 Augustów, SP Kleosin oraz ZSP w Stawiskach. Jednak kolejne zawodniczki ze Stawisk Oliwia Resko, Wiktoria Chojnowska, Oliwia Patalan, Ewa Bagińska, Paulina Sokołowska, Ewelina Kozikowska, Martyna Łojewska, Agnieszka Paszkowska nie dały się wyprzedzić rywalkom, systematycznie powiększając wypracowaną przewagę. Kończąca bieg, Ola Wysocka, dotarła na metę z blisko 200-metrową przewagą nad pozostałymi drużynami. Skład zespołu uzupełniły Weronika Modzelewska i Patrycja Kowalewska, które były rezerwowymi w tych zawodach.

Zwyciężczyniom medale wręczył poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski.

Drużyna przez blisko dwa miesiące przygotowywała się pod okiem opiekuna p. Sławomira Chodnika. Kontuzje i choroby nie omijały zespołu, ale ciężkie treningi i solidna praca zaowocowały spektakularnym sukcesem.

>>> Fotorelacja z finałów <<<

Gratulujemy młodym lekkoatletkom tytułu mistrzyń województwa podlaskiego i zapisania się złotymi zgłoskami w historii Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stawiskach.

2017-10-25 14:25 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Bagiński Łukasz

Copyright © 2009-2018 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed