Parafia Stawiski

Avatar główny

ASF. Kolejne spotkanie z rolnikami w GOKiS w Stawiskach

W związku z kolejnymi przypadkami wykrycia Afrykańskiego Pomoru Świn (również w okolicy gminy Stawiski), a także rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 lipca 2017 r. zmieniającym Program bioasekuracji mający na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń na lata 2015-2018, 21 lipca b.r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach odbyło się kolejne spotkanie hodowców trzody chlewnej z gminy Stawiski, zorganizowane przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Kolnie.

Bieżące komplikacje związane z wirusem przybliżyli kierownik biura PZDR w Kolnie Jerzy Lewandowski oraz Inspektor Weterynaryjny ds. kontroli wymogów w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Kolnie Rafał Pomichowski. Przypomnieli oni o zasadach bioasekuracji oraz omówili nowe wymagania weterynaryjne zawarte w najnowszym rozporządzeniu ministra rolnictwa.

Celem spotkania było również rozmowa nt. wypracowania skutecznych mechanizmów powstrzymania choroby oraz ewentualnej pomocy dla rolników – producentów trzody chlewnej.

2017-07-27 15:22 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Bagiński Łukasz

Copyright © 2009-2018 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed